POHYBOVÁ DIAGNOSTIKA

V rámci poskytovaným služeb nabízím diagnostiku Vašich pohybových návyků a držení těla a na ní navazující návrh kompenzace. Pomocí různých statických i dynamických testů a vyšetření zjistíme Vaše případné pohybové nedostatky a omezení a na základě zjištěných skutečností probereme možnosti dalšího tréninku nebo návrh kompenzačního cvičení.

Službu mohou využít lidé s nějakými zdravotními obtížemi souvisejícími s pohybovým aparátem, rodiče dětí s vadným držením těla, těhotné a ženy po porodu, ale také aktivní sportovci. Pokud se věnujete nějakému typu cvičení nebo formě tréninku, vždy by měl být Váš přístup v souladu se zdravým a přirozeným pohybem. Je jedno jestli cvičíte s vlastní vahou, ve fitness centru nebo s pomůckami, vždy si můžete díky nesprávnému postavení a technice cvičení nevědomky zbytečně přetěžovat některé části těla, což může v budoucnu vést k různým bolestem, svalovým potížím apod. Aby Váš trénink byl skutečně funkční a efektivní, nestačí jen používat různé pomůcky a střídat rozmanité cviky, byť vychází z přirozených lidských činností, ale je potřeba především respektovat zákonitosti přirozené lidské motoriky. Ani používání funkčních pomůcek a balančních podložek Vám automaticky nezaručí správné zapojení všech svalových vrstev a skupin v optimálním souhře . I zde je potřeba hlídat správné postavení a dodržovat základní principy správné techniky tak, aby Vaše cvičení bylo skutečně „zdravé“ a funkční, jak sám název tréninku často slibuje, a nedocházelo při něm ke zbytečnému přetěžování a prohlubování svalové nerovnováhy. Žádná fitness pomůcka automaticky nezajistí ideální hybnost, žádná balanční podložka nezajistí automaticky zapojení hlubokých svalů, žádné funkční nářadí samo o sobě nezajistí funkční pohyb. Není totiž důležité co nebo s čím cvičíte, ale především JAK cvičíte!  Naše tělo se buď pohybuje v ideálních svalových souhrách a nebo motorika probíhá v náhradních pohybových modelech, a je jedno jestli zrovna doma sekáme dříví nebo při tréninku hážeme míčem či děláme dřepy… To, jak kvalitní jsou naše pohybové návyky a zda je dokážeme uplatnit i při zvýšené zátěži rozhoduje o tom, zda naše tělo bude zatíženo rovnoměrně nebo dojde k přetěžování jen některých svalů, kloubů a tkání.

Diagnostika pohybových návyků zahrnuje statické i dynamické testy vycházející z vývojových pozic a ideálních vrozených pohybových vzorců, které se objevují ve všech sportech a činnostech typických pro člověka. Na základě ohodnocení Vašich pohybových stereotypů lze zjistit jaké pohyby a návyky by mohly být  příčinou potíží a lze navrhnout  kompenzační cvičení, které povede postupně k nápravě pohybových návyků a to nejen v běžném životě, ale také v různých sportovních aktivitách.

Ať už tedy sportujete rekreačně nebo vrcholově, cvičíte s vlastní vahou, s funkčními pomůckami nebo ve fitness centru, nebo jen hrajete tenis, golf či běháte pro radost, může být tato služba vhodným doplněním Vašeho tréninku jako prevence proti nežádoucímu přetěžování svalů, kloubů či páteře. Konzultace a případná náprava Vaší techniky cvičení či pohybových stereotypů Vám mohou pomoci nejen k lepším a efektivnějším výsledkům, ale fungují především jako prevence zranění.

Účast 1 klienta.
Cena: 1 000 Kč